Nu startar vi!

Informationsmöte inför starten av friskola, fritidshem och förskola på Torsö hösten 2012

Nu är det dags för informations- och uppstartsmöte inför höstens skolstart. Torsö Skärgårdsskola startar då sin verksamhet med skola från förskoleklass till årskurs 6 samt fritidshem och planerar starta förskola. Skolan börjar den 22 augusti.

Föreningens styrelse samt pedagogisk personal kommer att vara på plats för att svara på alla frågor man kan ha rörande friskolan inför skolstarten, så väl pedagogiska som praktiska detaljer. Hur kommer det att fungera, vad är det som gäller?

Har du redan nu frågor kan du maila dessa till info@torsoskola.se.

Vill du läsa mera om Torsö Skärgårdsskola besök gärna vår hemsida på adress www.torsoskola.se

Vet du någon annan som är intresserad, ta med dem också!

Alla intresserade är hjärtligt Välkomna

Vi bjuder på fika.

Plats: Torsö Bygdegård

Tid: Tisdagen den 28 februari klocka 19:00